Агент Услуги

Партнерството со најдобар

Дали имате трговец сметки да се одржи? Партнерство со WMS ќе ви даде самодоверба за да им понуди на трговци од најдобрите во цените и услуги придонеси. Ние исто така сме горди да бидат на висок ризик независна продажбата функцијата well.We веруваат во обезбедување на нашите партнери со алатки, поддршка и придобивките што треба да напреднат во оваа
"> Трговец услуги индустрија. Тоа е зошто WMS нуди на агенти / iso 'и пониски стапки, инстант Трговец Броеви, 24 / 7 служба за корисници, Доживотна остатоци за здравствено осигурување, Рецептивен води, бонус програми и високото поделби, онлајн систем за следење преку WMSGATE и многу повеќе.


ПРОИЗВОДИ И УСЛУГИ

WMS ви дава водечки во индустријата решенија и опрема за обработка да се претстави на вашиот трговци. Ние нудиме Плакањето решенија, со висок ризик трговец сметки , е-трговија, е-чек, чек Гаранција, дебитни, EBT, подарок картички, а домаќин на безжични решенија за да одговараат на потребите на бизнисот вашиот трговците. Ние исто така нудиме нови и користени опрема од секој голем производител во индустријата во голема цените со поддршка треба да се зголеми вашето време и напор со секој трговец.


WMSGATE ЗАСТАПНИК портал

WMSGATE обезбедува нашите агенти / ISO е 24/7/365 пристап до виртуелна портал на нивната сметка. Откако сте најавени, ќе имате пристап до сметката Соби / Следење, остаток известување, води систем за управување, маркетинг материјали, трговец апликации, како и други информации. WMSGATE е навистина вашиот виртуелна канцеларија - ви помогнеме да остане на врвот на вашиот бизнис и насочат процеси, да ви заштедиме време и пари.

Еве што можете да очекувате од WMSGATE:

Профил ДОБИВКА калкулатор

Пресметајте добивка и загуба за потенцијалните трговци - само ги користат нивните моменталната состојба на сметката да се пресмета моменталната обработка стапки. Оваа моќна алатка ви помага да преговара на самото место и да видиме што веднаш профитните маржи ќе треба да бидат опција за секоја сметка индивидуално!


Онлајн трговец ПРИМЕНА

Забрзување на одобрување време на вашиот нов Merchant апликации со користење на нашите онлајн трговец примената на системот. Пополни ја оваа онлајн стан со твојот трговски - хит поднесе - и тоа оди директно на преземениот ризик. А PDF е создадена од онлајн стан за да ги добијат потписи и факс додека податоците од пријавата е веќе во преземениот ризик. Овој систем е побрз од физички спроведувањето на процесот - заштеда на вас и вашите Трговците време и пари.


Во предвид ТРАГАЊЕ

WMS агенти / iso 'и веднаш може да се дознае нешто што мравка да сега за вашиот профил.

 • Нова сметка Статус - поглед одобрување / очекување статус прочитате причини за се одржи на одобренија
 • Нова сметка Историја - листата на денот кога се постигнува секоја статус ниво
 • Опрема закуп Статус - поглед детални распоредување информации
 • Авто-мејл нотификации - се известени секој пат сметка промени својот статус
  • Внесување на податоци
  • Сметка се одржи или во Преземање
  • Сметка Одобрени
  • Оди во живо - Овластување платформа (домаќин процесор)
  • Распоредување на опрема
  • Песна опрема закуп Процес - одобрување, финансиран, распоредени
  • Merchant Account Престанок - добиеш е-маил известување кога постојните трговци барање до терминал нивна обработка договор
 • Прикажи ги сите слики Документи - поглед, печатење, и преземање на слики на сите Трговец документи (Апликации, исплата документи, итн)
 • Прикажи ги Трговец извештаи

WMS ПЛАТИТЕ остаток СИСТЕМ

Во-длабочината на известување на вашиот остатоците - Ние сме среќни што ISOs на 50-50 подели на сите текови на revenue.You да го видите на резиме ниво, на трговецот ниво, и на трансакцијата ниво. Овој систем плаќа од остатоците од 1 недела од секој месец. Оваа моќна алатка може да ви помогне да управуваат вашиот приход ниво - ви дава моќ да го поставите свесен цели за прогнозирање и буџетирање на вашиот месечен приход.


ТЕРМИНАЛ Авто Превземи ПРОГРАМА

Оваа функција ви овозможува да се изгради терминал фајл веднаш преку интернет. Само внесете ги бараните информации и кликнете Submit. Земете ја вашата датотека ID # и приклучок во терминал за да го започнете преземањето. Тоа е толку едноставно.


ЗАСТАПНИК НА ДОКУМЕНТИ

Пристап до сите ваши документи (како PDF е.) Веднаш - до 4 главни категории - трговец, опрема, закуп, и маркетинг. И со агентот Мемо функција, можете да пристапите известувања, совети и забелешки од олово менаџмент - се до-на-на-датум вести на сите WMS најавите и информации.


Висок ризик трговец сметки
Трговски услуги